Dāvanu dāvināšana ir aizraujoša un sagādā prieku. Tas ir arī lielisks veids kā parādīt mūsu rūpes un uzmanību kādam ļoti mīļam cilvēkam. Lai dāvināt nav jāgaida īpašs gadījums vai notikums, jo dāvināt var arī tāpat vien. Dāvanas sievietei vai vīrietim var sagādāt lielu prieku, ja tās tiek pasniegtas bez iemesla un, tam nav jābūt nekam dārgam, greznam un grandiozam. Dažreiz, mazākās un lētākās dāvanas ir tās, kas nozīmē visvairāk.

Dāvini mīlestības vārdā

Liela daļa cilvēku dāvina dāvanas bez iemesla, mīlestības vārdā, cilvēkiem, kas nozīmē ļoti daudz, piemēram, sievai, vīram vai otrajai pusītei. Mīlestības izteikšana ar dāvanas palīdzību ir izplatīta visā pasaulē un notiek ik dienu. Neatkarīgi no tā, vai tās ir romantiskas attiecības, jūsu mīlestība pret bērniem vai vecākiem, dāvanas vienmēr ir daļa no savstarpējām attiecībām un tas norāda uz to, ka mēs par cilvēku arī ikdienā iedomājamies un vēlamies viņu iepriecināt. Otrajai pusītei piemērota dāvana būs kaut kas romantisks, piemēram, atpūta un relaksācija kādā no skaistajām muižām Latvijā. Lielisks piemērs ir Mērcienas muiža. Šāda veida dāvana ir lieliska, jo tā ļaus pavadīt kopā kvalitatīvu laiku un baudīt otra sabiedrību. 

Lai parādīt pateicību

Vēl viens iemesls, lai kādam dāvinātu dāvanu bez īpaša iemesla – parādīt savu pateicību un to, ka novērtējat šī cilvēka klātbūtni jūsu dzīvē. Bieži vien mēs dāvinām dāvanas, lai pateiktu, ka pamanām viņa sasniegumus – piemēram, apbalvojot savus bērnus ar jaunu stāstu grāmatu par to, ka viņi iemācījušies lasīt vai darba kolēģim pasniegt gardumus par to, ka tas ieguvis paaugstinājumu. 

Dāviniet tāpēc, ka tas jums sagādā prieku

Kuram gan nepatīk saņemt pārsteiguma dāvanu tāpat vienu? Tas noteikti padarīt dāvanas saņēmēja dienu daudz labāku un uzlabos garastāvokli. 

Tomēr, dāvanu pasniegšana ir svarīga cilvēku mijiedarbības sastāvdaļa. Tas ir veids, kā izteikt savas jūtas, kad ar vārdiem to nav iespējams izdarīt. Tāpēc, arī dāvinātājs no šī procesa iegūst prieku. Dāvināšana ir lielisks veids kā iepriecināt savus tuvākos cilvēkus un, tajā pašā laikā, gūt pozitīvas emocijas no procesa.

Dāvanu pasniegšana ir lielisks mijiedarbīvbas process, tas sagādā prieku ne tikai dāvanas saņēmējam, bet arī dāvinātājam. Tāpēc, tā vietā, lai tikai gaidītu īpašus notikumus vai svētkus, piemēram, kāzas, dzimšanas dienas vai citus svētkus, ieprieciniet savus tuvākos cilvēkus arī ikdienā.