Digitālais mārketings ir process, kura pamatā ir dažādi dati un datu kopas. Šīs datu kopas tiek pakļautas algoritmu analīzei. Lai nodrošinātu kvalitatīvāku analīzi un atbilstību algoritmiem, ir izstrādāta jauna platforma ar vairākām funkcijām. Platforma nosaukta manuāli marķējamu tagu nosaukumā UTM.LV.

UTM tagi datu apkopošanai

UTM tagi ir manuāli pievienojami kodi saitēm, kas palīdz apkopot datus un piešķirt tiem papildus vērtības precīzākai datu analīzei. Šie kodi veido papildus datu kopas Google Analytics, līdz ar to rodas iespēja nodalīt vienu apmeklējuma plūsmu no otras. Piemēram, izmantojot UTM saites, mājaslapas apmeklējuma datu masīvā ir iespējams nošķirt sociālo tīklu organisko plūsmu no tās, kas tiek veidota ar maksas reklāmām. Turklāt, plūsmu iespējams sadalīt vēl detalizētāk, nošķirt apmeklējumu no katra ieraksta sociālo tīklu kontā, un analizēt to, kas ir interesantākais saturs mērķauditorijai. Šādi marķēto saišu veidošanai ir paredzēts jaunais UTM pārveidotājs.

Garo saišu saīsinātājs

Daudzi digitālā mārketinga speciālisti, īpaši tie, kuri nodarbojas ar sociālo tīklu mārketingu, ir saskārušies ar nepieciešamību saīsināt garas saites. Šī nepieciešamība jo sevišķi parādās tajos brīžos, kad tiek veidoti utm marķējumi. Jaunais UTM pārveidotājs darbojas ne tikai kā UTM saišu veidotājs, bet vienlaicīgi arī garo saišu saīsinātājs. Tādējādi, izmantojot vienu instrumentu, iespējams gan saīsināt saites, gan vajadzības gadījumā pievienot UTM marķējumus.

Kirilicas transliterācija

Trešā funkcija, kas pieejama UTM.LV instrumentārijā ir kirilicas transliterācija. Šis rīks pārveido tekstus no kirilicas pierakstā ar latīņu burtiem. Šāds pieraksts ir noderīgs tiem mārketinga speciālistiem, kuri administrē mājaslapas, vai arī mājaslapu izstrādātājiem. Iemesls tam ir tāds, ka mājaslapu saturam direktorijās, kas veidotas kirilicā (krievu, ukraiņu, baltkrievu un citās valodās) saites nedrīkst palikt kirilicā, bet jātransliterē ar latīņu burtiem. Jāatzīmē, ka UTM.LV transliteris ir veidots tā, ka uzreiz rada pierakstu ne tikai latīņu burtiem, bet arī sagatavo to atbilstoši saites slaga pierakstam.

UTM.LV lietošana

Vietnē UTM.LV izvietotie instrumenti, UTM tagu pārveidotājs, saišu saīsinātājs un transliteris ir pieejami bez maksas. Tas pieejams nepārtraukti ikvienam lietotājam, kam tas var būt noderīgs, netērējot papildus resursus. Gadījumā, ja rodas jautājumi par Google Anaytics konfigurāciju un uzstādījumiem, UTM.LV izstrādātājs digitālā mārketinga aģentūra Zīle aicina sazināties individuāli.