Neskatoties uz to, ka Latvijā ir pietiekami daudz brīvas teritorijas, kur varētu apmesties uz dzīvi vai uzbūvēt kādu komercobjektu, vietas izvēli biežāk nosaka daudz papildus faktori. Par tādiem var kalpot transporta meģistrāles un transporta kustība, detālplānojums, infrastruktūra, inženierkomunikācijas tīkli, tūrisma piesaistes vietu klātbūtne un daudz citi papildus nosacījumi, kas būtiski ierobežo noderīgo vietu daudzumu. Tādēļ jaunu ieceru realizācijai bieži tiek iegādāti objekti ar jau esošām būvēm.

Līdz ar to, plānojot jaunu objektu nedrīkst aizmirst ietāmēt arī esošā objekta nojaukšanu. Ja demontāžas darbi netiek iekļauti attīstības plānos, tie var nepatīkami pārsteigt gan ar laika ietilpību, gan ar izmaksām, kas atkarīgas no daudziem aspektiem. Sākot no objekta lieluma, beidzot ar inženierkomunikācijas servitūtiem uz īpašuma. Nedrīks aizmirst arī par to, ka ēkas demontāžu var ierobežot arī objekta kultūrvēsturiskais statuss. Tādēļ, noteikti pirms iegādāties īpašumu būtu jāveic ne tikai tā vērtēšana, bet arī iespējamo nojaukšanas izmaksu precizēšana.

Pareizi izvēloties sadarbības partneri objekta demontāžai, jums nebūtu jāsatraucas par traktortehniku. Piemēram, ekskavatoru noma ir viens no pakalpojumiem, ko nodrošina pieredzējis demontāžas veicējs. Šo faktu varat izmantot kā vienu no nākošā partnera izvērtēšanas parametriem.

Izvēloties demontāžas darbu veiceju būtu jaizvērtē ne tikai tā pieredze, pieejamais tehniskais aprīkojums, bet arī pakalpojumu klāsts, jo demontāža nebeidzas tikai ar būves nojaukšanu, pamatu izrakšanu un būvgružu transportēšanu. Ir svarīgi, ka varat vienoties ar uzņēmumu par to, ka pēc demontāžas tiks veikta arī teritorijas labiekārtošana. Pretējā gadījumā, ja labiekārtošanu veiks cits uzņēmums, var nākties atkārtoti apmaksāt lielgabarīta tehnikas transportēšanu uz objektu, tērēt laiku un resursus.

Šajā rakstā esam pamatojuši, kadēļ demontāža ir svarīgs faktors, kas jāņem vērā izvēloties vietu savas nākotnes ieceres īstenošanai, gan arī vairākus padomus kā izvērtēt iespējamo sadarbības partneri darbu veikšanai. Ja uzskatāt so rakstu par vērtīgu padalaties savos sociālajos tīklos vai pārsūtiet kādam, kam tas varētu būt aktuāls.

Raksta tapšana piedalījās digitālā mārketinga aģentūra Zīle